Триває республіканський конкурс «Придністровська якість». Черговим місцем відвідування експертної комісії стала текстильна компанія «Тиротекс».
Генеральний директор підприємства Андрій Межинський розповів про забезпечення виробництва власною сировиною:
«Уже кілька років компанія фінансує вирощування бавовни в Казахстані. Ми відстежуємо майбутній урожай бавовнику на всіх етапах – від посіву насіння елітних сортів, потім вирощування і збирання врожаю, а також подальше очищення на заводах бавовноволокна від засмічення рештками насіння та бур’янів. Безперечно, такий формат співпраці дає для «Тиротекса» суттєву економічну вигоду. Зокрема, робота без посередників знижує ризики текстильного підприємства щодо безперебійного забезпечення основною сировиною».
За словами гендиректора, важливим є те, що на сьогодні підприємство забезпечує робочими місцями та соцпідтримкою понад 2 100 осіб.
Упродовж багатьох років столичне текстильне виробництво є постійним учасником конкурсу «Придністровська якість». Цього разу експерти оцінювали представлені новинки – комплекти постільної білизни, скатерті та халати. Наприклад, у серії «Креатив», спрямованої на дитячу аудиторію, випущено два комплекти постільної білизни з різним дизайном: для хлопчиків та дівчаток. Малюнок, що передає дитячі захоплення, виконаний у технології друку з використанням люмінесцентного покриття. Зображення світиться в темряві.
Літня колекція сатинів «Чарівність» уже відома придністровцям. Комплекти виготовлені в технології цифрового друку. Це преміум-сегмент: наволочки та підковдри в них на блискавці. Що стосується дизайну, то розробники надихалися найвідомішими садами світу.
Постільна білизна «Дует» на конкурсі представлена у трьох кольорах: бежевому, кавовому, а також сірому. Комплекти гармонійно вписуються в будь-який інтер’єр.
Скатерті теж мають великий попит не тільки у придністровців, а й у гостей республіки. На малюнку – імітація домотканого полотна лляної структури. У такий спосіб фахівці поєднали грубуватість тканини з ніжним зображенням. Сама ж скатерка виготовлена з вибіленої пряжі.
На конкурс заявлені халати в сучасному оформленні, пошиті з вафельної групи тканин.
У світі бізнесу існує безліч методів для підтвердження якості продукції. Одним із найбільш відомих та визнаних стандартів є міжнародний – ISO 9001. Він встановлює вимоги до системи управління якістю та сприяє підвищенню ефективності та покращенню процесів в організації виробництва. Проходження інспекційного аудиту ISO 9001 є важливою подією для компанії. Відрадно, що «Тиротекс» успішно подолав цей етап, дістав визнання від міжнародних аудиторів. Інспекційний аудит ISO 9001 є процесом, який оцінює здатність компанії виготовляти продукцію, що відповідає вимогам замовників та регуляторних органів.
Члени експертної комісії побували в колористичному відділі оздоблювального виробництва, де їм докладно розповіли про деякі таємниці технологічного процесу. Його начальник Ігор Карбаков розповів, що підприємство намагається задовольнити замовлення клієнтів.
За словами заступника генерального директора з виробництва Андрія Волковича, розробка ексклюзивних колекцій постільної та столової білизни під торговою маркою «Тиротекс» здійснюється креативною командою однодумців – професійними художниками, дизайнерами та колористами.
Створення текстильного малюнка – тривалий і трудомісткий процес, починаючи від розробки ідеї, відтворення дизайну, малюнків-компаньйонів, підбору кольорів і закінчуючи підготовкою малюнка до друку. Незважаючи на це, щорічно відділ дизайну розробляє понад 200 нових малюнків, унікальних своїм авторським стилем, які поповнюють наявні колекції лідера легкої ролмисловості або формують нові.
«Тиротекс» працює на основі постійного розвитку нового асортименту тканин, зокрема сатинової, жакардової та перкалевої груп, нових кольорів фарбування та малюнків, застосовуючи найширший спектр високотехнологічних продуктів від підготовки до оздоблення. Тісна співпраця з провідними європейськими виробниками допомагає задовольняти вимоги кожного покупця з гарантією високого рівня якості виготовленої продукції.
Володимир ДАНИЛОВ.
Фото автора.