Під керівництвом архієпископа Тираспольського та Дубоссарського Сави відбулося підсумкове засідання Придністровського представництва Iмператорського Православного Палестинського Товариства (IППТ).
До участі в зібранні залучилися члени представництва: перший заступник Голови Уряду Сергій Оболоник, перший помічник архієпископа Тираспольського та Дубоссарського Сави архімандрит Iоанн (Данілеску), відповідальний секретар Придністровського представництва ІППТ Микола Димченко, начальник Державної служби управління документацією та архівами Зінаїда Тодорашко, президент ПДУ ім. Т. Г. Шевченка Степан Берил та інші офіційні особи.
З вітальним словом до присутніх звернувся архієпископ Сава, який є незмінним керівником Придністровського представництва ІППТ. Владика поінформував про зустріч духовенства єпархії, що відбулася у вересні, з Президентом Вадимом Красносельським, нагадавши, що основною темою діалогу стала взаємодія держави та церкви. Придністровське духовенство вважає її недостатньою. За словами владики, створена багато років тому координаційна рада малофункціональна, священнослужителів практично не запрошують на робочі наради Мінпросу. Кількість учнів, які відвідують дисципліни духовного спрямування, скорочується, потреба у відкритті нових недільних шкіл зростає. Під час зустрічі з Главою держави торкалися питання підготовки кадрів для викладання основ православної культури.
Учасники заслухали звіт Миколи Димченка про роботу представництва в поточному році. Відповідальний секретар зазначив, що члени ІППТ від Придністров’я брали участь у кількох паломницьких проектах у Рибницькому та Дубоссарському районах, під час яких розповідали про історію придністровських церков, життя та діяльність придністровських святих – Германа Тираспольського, Стефана Слободзейського, а також святого просвітителя Бенулеску-Бодоні.
Крім того, брали участь у святкових заходах, присвячених Дню любові, сім’ї та вірності, Дню православної молоді, Дню слов’янської писемності та культури; у перепохованні жертв політичних репресій 1937–1939 років; у Міжнародному симпозіумі «КамАрт»; у підготовці науково-просвітницького видання «Історія Придністров’я»; у заходах з нагоди 80-річчя звільнення Придністров’я від німецько-румунських окупантів; у презентації культурологічного альманаху «Приднестровское наследие».
Зазначимо також, що четверо дійсних членів ІППТ від Придністров’я (архієпископ Сава, Анна Волкова, Микола Димченко та Зінаїда Тодорашко) стали лауреатами Державної премії в галузі науки та інноваційної діяльності.
Упродовж засідання відбувся обмін думками щодо поточної діяльності представництва. Зауваженнями та пропозиціями поділилися Сергій Оболоник, Юрій Салко, Степан Берил, Зінаїда Тодорашко, архімандрит Iоанн, Сергій Александров. Було також розглянуто приблизний план роботи представництва на 2025 рік.
Архієпископ Сава вручив знак та посвідчення члена Придністровського представництва ІППТ начальнику Тираспольського Суворовського військового училища полковнику Сергію Александрову.
Юрій ТЕЛЕШ.
Фото автора.