Протягом двох днів у розташуванні спортивно-оздоровчого табору ПДУ «Сэнэтате» проходив навчально-тренувальний зліт «Розвідник».
Ініціатором традиційної вже події виступила Адміністрація Президента, поміж організаторів – головний виш республіки в особі спортивного клубу «Рекорд», Міністерство оборони, станиця «Тираспольська» ЧКВ. У проведенні заходу неоціненну допомогу надали численні добровольці.
Зліт приурочили до Дня підрозділів спеціального призначення та Дня військового розвідника.
Один із його ініціаторів, начальник відділу взаємодії з громадськими об’єднаннями Управління з внутрішньої та зовнішньої політики Адміністрації Президента, Олександр Березовський вважає, що основною метою молодіжного зльоту є підвищення рівня початкової військової підготовки школярів, майбутніх захисників Батьківщини.
«Головне, чому тут можуть навчитися юнаки та дівчата, це «працювати в команді», блискавично приймати рішення в екстремальних ситуаціях. Вони набувають знання, відточують уміння та навички в галузі військової підготовки», – зазначив Олександр Володимирович.
За даними організаторів, у заході на відкритому повітрі взяло участь майже 400 осіб. Перший день «Розвідника» був ознайомчим. Близько двохсот молодших школярів залучилися до різноманітних навчально-тренувальних вправ, спрямованих на ознайомлення з основами тактичної підготовки та на розвиток фізичних якостей учаксників.
Другий день був змагальний. У боротьбі за кращі показники взяли участь 13 відділень старшої вікової групи, у кожному по 10 осіб. Це як нові учасники, так і «досвідчені суперники». У програмі – вправи зі стрільби у мультимедійному тирі (страйбол), надання невідкладної медичної допомоги, керування безпілотними літальними апаратами, проходження спеціалізованої комбінованої смуги перешкод. І кожен етап – це можливість здобуття нового досвіду та корисних навичок. У порівнянні з першими зльотами учасники демонструють кращі результати, позитивна динаміка очевидна. Це дозволяє організаторам з кожним роком ускладнювати програму, робити її більш насиченою.
П’ятий традиційний навчально-тренувальний зліт «Розвідник», як і попередні, продемонстрував зростаючий інтерес до нього молодих людей, майбутніх захисників республіки. Є як ті, хто охоче відгукується на запрошення організаторів, і ті, хто самостійно виявляє бажання брати в них участь.
Організатори стверджують, що минулий зліт зарекомендував себе з кращого боку, і мають намір продовжувати його проведення. Позитивні моменти – знайомства, взаємодія, комунікація учнів із різних закладів – очевидні й дають результати. Під час зльоту формується спільність інтересів і помислів, відбувається згуртування всередині команд-учасниць, виникає дружба між підлітками. Видно, як учасники зльотів, особливо досвідчені, злагоджено виконують завдання, разом розв’язують поставлені проблемні задачі. Все це сприяє згуртуванню, якщо хочете, громадянського суспільства загалом.
Кожне навчальне відділення одержало сертифікат учасника зльоту.
ПРЯМА МОВА
Георгій Бавел, учень Республіканського українського теоретичного ліцею.
У подібному зльоті я брав участь і минулого року. І тоді, й нині було цікаво, захопливо. Загальні результати залежали від кожного члена команди, однак головне полягає у злагодженості. Було нелегко проповзти під «колючкою», накласти постраждалому шину, подолати навісну переправу, ухилитися від променя в «лазерній кімнаті». Загальний результат складався з нашої взаємодії та відчуття єднання з товаришами, пізнання так званого «почуття ліктя».
Такі змагання, безумовно, потрібні. Вони сприяють зміцненню фізичної сили, моральної стійкості. Набуті тут знання та навички зайвими не будуть. Вони знадобляться завжди і скрізь, адже ми – чоловіки, нам Батьківщину захищати.
Сергій Александров, начальник Тираспольського Суворовського військового училища, полковник.
Учасники військово-патріотичного зльоту мали шанс перевірити себе на міцність. Розвідувальні підрозділи – це еліта військ. У їхніх лавах немає випадкових людей. Підлітки змогли краще пізнати одне одного, згуртуватися, навчитися та закріпити набуті раніше навички. Вони подолали всі труднощі та виконали поставлені завдання.
Микола КОЛЕСНИК.
Фото mopmr.org