Легенда ВЕСЛУВАННЯ

Iм’я Олексія Коровашкова золотими літерами вписане в історію придністровського спорту. Він неодноразово ставав переможцем чемпіонатів світу та Європи. Найбільшим його досягненням є бронзова медаль на Олімпійських іграх у Лондоні (2012 р.).


Дитинство майбутнього чемпіона минуло в Бендерах, а природну схильність підлітка до спортивної кар’єри, його потенційні можливості та обдарування виявив досвідчений шкільний учитель фізкультури Євген Логвин. Саме він переконав маму майбутнього спортсмена записати сина в секцію веслування. Тепер Олексій щиро вдячний першому тренеру за його корисні поради, а найбільше за ази: правила поведінки в човні, правильну посадку, вміння тримати весло та взаємодіяти з ним – веслувати. Трохи пізніше наставником юного веслувальника став відомий придністровський тренер В’ячеслав Соколенко.

Минув час, юнак потрапив до Державного училища олімпійського резерву вже в місті Бронниці Московської області.

У 2006 році спортсмен вперше опинився у складі молодіжної збірної Росії та незабаром дебютував на найбільших міжнародних стартах. За три роки Олексій спромігся вибороти вісім золотих медалей на юніорських європейських першостях та п’ять – на чемпіонаті світу.

У складі дорослої збірної Росії Коровашков почав виступати у 2009 році. Він виграв першість країни у 2008 та 2009 роках, а у 2010-му та 2012-му став чемпіоном Росії. У 2010 році на дистанції 1 000 м у каное-двійці Олексій виборов срібло чемпіонату Європи.
За словами придністровця, найголовнішим стартом для кожного спортсмена є Олімпіада. Ось як наш талановитий весляр розповідає про змагання в Лондоні, де він разом з Iллею Первухіним виступив на дистанції 1 000 м:

«Пам’ятаю, на старті хтось смикнувся завчасно, і я, вирішивши, що буде фальстарт, відхилився назад. Саме в цей момент стартові пастки впали, і ми опинилися серед відстаючих. Однак, не запанікували, не кинулися слідом за лідерами, що помчали стрімголов. А от азербайджанці, котрі потужно стартували, не витримали високого темпу і почали відставати. Так ми й здобули бронзові медалі».

Сам спортсмен стверджує, що тільки через деякий час він усвідомив, якого значного результату він досяг.
На наступних Олімпіадах (2016 і 2021) Коровашкову виступити не судилося. З неабияким інтересом він чекав на Олімпіаду у Франції, яка відбулася влітку нинішнього року в Парижі. На дистанції 500 м він виступив у парі з Захаром Петровим.

Росіяни вдало пройшли півфінал і потрапили до головного заїзду. Однак у фіналі, після другого місця в середині дистанції, стали лише четвертими, не дотяглися до медалей. Після змагань Олексій зазначив, що їм із Захаром сильно завадили погодні умови.

У вересні спортсмен, нарешті, побував удома. Президент Вадим Красносельський особисто зустрівся з ним і нагородив Олексія орденом «За заслуги в розвитку спорту». Вес-
лувальник поділився власними емоціями з цього приводу:

«Батьки зраділи за мене і тепер називають «орденоносець». Я хочу відзначити позитивні зміни, які відбуваються в Придністров’ї. У Бендерах, наприклад, мене найбільше вразили фортеця, центр міста і сучасна веслувальна база. Начальник Державної служби зі спорту В’ячеслав Соколенко провів для мене екскурсію Республіканським центром олімпійської підготовки. Тут створені сучасні умови для талановитих спортсменів».

Почесному гостю вдалося побувати в рідній бендерській школі № 15. Там Олексій керував розминкою для школярів, відвідав новий спортмайданчик і потрапив на класну годину у 6 «А» класі. Вийшов такий собі невеликий брифінг із відповідями на запитання. Одна з учениць, Катя Бабкіна, подарувала чемпіонові портрет, який сама намалювала, а натомість отримала значок, привезений з Олімпіади. Наш уславлений спортсмен розповів дітям, що завдяки веслуванню він загартував власний характер.

Нещодавно наш земляк збагатив свій досвід як спортсмен: виступив на чемпіонаті світу в екіпажі з Катериною Шляпниковою. Їхній дебют виявився вдалим – вони вибороли золоту медаль. Олексій не приховував своїх емоцій:

«Я вперше виступав на чемпіонаті світу у міксі, та як з’ясувалося, – нічого складного. Для нашого екіпажу перегони вийшли легкими. За 200 м до фінішу в нас стався збій, я мало не випав із човна, бо весло випало з руки. Коли ми поновили рух, були третіми. Однак ми почали більш активно працювати, наздогнали та перегнали суперників на цілий корпус. Що ж стосується особливостей змішаного екіпажу, то, якщо ти досвідчений весляр, підлаштуєшся під будь-якого партнера в човні. Просто в такому екіпажі чоловікові не можна все брати на себе, потрібно і дівчині давати викластися, щоб ви штовхали човен разом, в унісон».

Сам Олексій цілком задоволений результатами цього спортивного року. Свідченням тому є перемоги на олімпійському відбірному турнірі, на етапі Кубка світу, два золоті чемпіонати Європи, золото чемпіонату світу, четверте місце на Олімпіаді в Парижі.

Спортсмен поділився планами на майбутнє: якщо не завадять несподівані обставини, то він планує брати участь у наступній Олімпіаді, яка відбудеться влітку 2028 року в Лос-Анджелесі.


Олександр ЗАЙЧУК.

Фото прес-служби Президента.