Небайдужі люди нелегкої долі

Громадській організації «Ветерани війни, праці та Збройних сил міста Тирасполя» виповнилося 25 років. З нагоди цієї події в столичному клубі «Ветеран» відбулася ювілейна конференція.


Лідер організації, воїн-інтернаціоналіст Юрій Шевчук розповів про її діяльність за останні два роки. Він зауважив, що члени спільноти вважають себе спадкоємцями ще радянських ветеранських організацій. І недарма, оскільки всі 3 тисячі 384 члени народжені і більшу частину своїх біографій, з яких складався літопис великої держави, писали невтомною і самовідданою працею ще в радянську епоху. До того ж і перше ветеранське об’єднання з’явилося в Тирасполі ще 1972 р., коли з ініціативи ветеранів Великої Вітчизняної була створена Тираспольська секція Радянського комітету ветеранів війни.

На сьогодні організація-ювіляр поєднує 9 ветеранів Великої Вітчизняної війни (шість років тому їх в організації було 98), трьох блокадників, 14 в’язнів фашизму, 46 вдів учасників ВВВ, а також трудівників тилу, ветеранів Збройних сил та праці. Подумати тільки, у її складі – шість осіб, які переступили 100-річний (!) рубіж.

Ці люди боролися за Перемогу на фронті, кріпили обороноздатність країни в тилу, відновлювали народне господарство після найкровопролитнішої в історії людства війни. Саме тому вони заслужили не тільки велику вдячність суспільства, а й моральну та матеріальну підтримку держави, турботу про їхнє здоров’я. У зв’язку з цим слід зазначити, що Придністров’я – соціально орієнтована держава, найпершим завданням якої є підтримка передусім людей старшого покоління.

Ефективність функціонування будь-якої структури, зокрема громадської, багато в чому залежить від позиції та активності їхніх лідерів. І такі у столичних ветеранів були. В різні роки організацію очолювали: Iван Нікітін, Павло Дьяченко, Віталій Бакланов, Микола Єрашов, Iван Ніколаєв, Володимир Лебедєв. Нині вона є найбільш масовим підрозділом, який належить до складу РГО «Ветерани війни, праці та Збройних сил Придністров’я», а біля її керма стоїть згаданий вище Юрій Шевчук.

Відрадним фактом є те, що діяльність столичної ради ветеранів вибудовується у тісній координації з республіканськими та місцевими органами державної влади. Взаєморозуміння та взаємодія – два наріжні камені, що лежать в основі діяльності руху. Спирається вона на 12 територіальних первинних організацій, а також ще на три, що діють на підприємствах міста.

«Сила нашої організації якраз і криється в активній діяльності та небайдужій позиції членів первинних організацій та їхніх керівників. Це люди з великим професійним та життєвим досвідом, які вкладають у нелегку громадську роботу знання, серце, небайдужість. Це безкорисливі та віддані справі люди, які, не зважаючи на стан здоров’я та особистий час, віддають себе роботі з пенсіонерами», – говорить про колег голова однієї з «первинок», колишній міністр фінансів Ніна Войнаровська.

Центром творчого життя членів ради ветеранів війни, праці та Збройних сил м. Тирасполя є клуб «Ветеран». На сценічному майданчику глядачів радують численні творчі колективи.

У бесіді з кореспондентом газети Юрій Шевчук виділив основні напрямки діяльності: соціальний захист ветеранів, насамперед інвалідів та учасників воєн, працівників тилу, учасників бойових дій; їх участь у патріотичному вихованні молодого покоління; увічнення пам’яті.

Члени організації – постійні учасники заходів республіканського та міського рівня (тільки нинішнього року вони були задіяні у понад 40); вони часті гості навчальних закладів столиці, Тираспольського Суворовського військового училища, Військового інституту ім. Лебедя. Людям важкої долі та небайдужої позиції, які захистили Батьківщину, самовідданою працею відновили її економічний потенціал, є що розповісти й чим поділитися з нинішнім поколінням.

Зокрема, вони завжди охоче відгукуються на прохання керівника дитячого військово-патріотичного табору «Марс», воїна-інтернаціоналіста Сергія Марченка поспілкуватися з молоддю, поділитися з юнаками та дівчатами багатим життєвим досвідом. Частим гостем тираспольських суворовців є один із найактивніших членів столичної ветеранської організації, сам виходець із середовища «суворовців» Валерій Глазков.

І держава щоразу не забариться відзначити внесок ветеранів Тирасполя у роботу з молоддю. Тільки цього року троє з них були нагороджені орденом Пошани.


ПАМ’ЯТЬ СВЯЩЕННА, ПАМ’ЯТЬ БЕЗЦІННА
У Тирасполі поховано 15 Героїв Радянського Союзу з 12 777 удостоєних вищої державної нагороди, і 3 повних кавалери Ордена Слави. Коштом місцевого бюджету їхні пам’ятники були реставровані чи оновлені. На вході у цвинтар стараннями столичної ради ветеранів, на їхню честь встановлена стела. Це є виявленням вірності пам’яті героїчних предків. Нині за похованнями героїв доглядають курсанти Суворовського військового училища, Військового інституту Міноборони. Не переривається сполучна нитка часів.


Віктор ЗАРЕЙЧУК.

Фото прес-служби Президента.