Приказка приказкою, а сумувати роботящій людині ніколи, тим більше, що нинішній грудень починається з молодика, який має особливий вплив на людей.
У цей час добре планувати та розпочинати нові справи, позбавлятися поганих звичок і старих образ. Новий Місяць – це початок, отже необхідно залишати в минулому все погане й опановувати позитивне.
Хоча перший зимовий місяць вважається найбільш спокійним для городника і садівника, дехто знаходить собі заняття. За умови, що ще не вдарили сильні морози й не випав сніг, проведіть підзимові посіви овочів і зелені. Ми вам підкажемо, які дні найбільш сприятливі, щоб навесні насіння зійшло.
1 грудня. Місяць перебуває в Раку, тому сміливо беріться за посів. Цей знак вважається одним із найбільш родючих, особливо для однорічних рослин. Забезпечує гарний та рясний урожай. Якщо є можливість організувати достатню кількість світла й тепла, посійте зелень для вирощування в домашніх умовах. Обирайте руколу, кріп, базилік та іншу зелень, яка швидко нарощує зелену масу.
2 грудня. Місяць перейшов у знак Лева, тому краще відкласти будь-які посіви. Грудень і так не найкращий місяць для цього, ще й знак несприятливий. Можна відпочивати, але не забувати про підзимові посіви та дотримання сівозміни. На схемі можна також позначити ділянки, де вносили добрива з осені, а які треба підживити навесні. Після цього вам стане зрозуміло, яке насіння та в якій кількості ще треба докупити до початку сезону.
3 грудня. Якщо у вас є теплиця, час навести там лад. Видаліть та знищіть всі рослинні залишки, провітріть її. Замініть верхній шар ґрунту або хоча б проведіть знезараження. Якщо це розбірна конструкція, варто зняти укривний матеріал і сховати в сухе місце. Каркас потрібно помити та продезінфікувати. Якщо ж теплиця стаціонарна, вона також потребує дезінфекції, а ще протягом зими потрібно регулярно зчищати сніг, щоб під його вагою укриття не пошкодилося.
4 грудня – Діва, яка вважається не дуже родючим знаком, але це гарна нагода для квітникарів. Якщо вирощуєте в теплицях квіти на продаж, їх можна зрізати, вони добре транспортуватимуться і не втрачатимуть вигляду довгий час. Замочувати насіннєвий матеріал тепер небажано. Та й сіяти зелень або овочі під зиму також не рекомендується.
5 грудня – якщо сіяли щось на розсаду (для вирощування в домашніх умовах), такі сходи можна пікірувати або пересадити. Однак нові рослини краще не закладати.
6 грудня. Оскільки Місяць досі в Діві, продовжуйте займатися тими ж справами, що й минулого дня. Огляньте підзимові посіви, які проводили раніше. Грядки з морквою, редискою, квітами на зиму рекомендується мульчувати. Тому подивіться, чи не потрібно оновити шар мульчі. Якщо ж випав сніг, утепліть ним грядки та клумбу додатково.
7 грудня. Місяць переходить у Терези, а це означає, що можна сіяти зелень та навіть деякі овочі, які можуть рости в домашніх умовах. Посіяні під цим знаком, рослини дадуть непоганий урожай смачних плодів, а ще вони будуть стійкі до хвороб та шкідників.
Подобається взимку мати запас вітамінів? Чому б не вирос-
тити їх самостійно. Звісно, купити зелень можна і в магазині, але вирощена власноруч навіть смакує інакше. Посійте руколу, базилік чи кріп, щоб ближче до Нового року отримати смачну та ароматну зелень. Її потім можна буде додавати до святкових страв та здивувати гостей. Такі культури досить невибагливі, якщо забезпечити їм достатню кількість світла, поживний субстрат та регулярно поливати.
Христина ЖУРАВЕЛЬ
Фото vesti-ua.net