«KVINT» – гордість Придністров’я

Очевидно, це найбільш відомий бренд Придністров’я. Тираспольський винно-коньячний завод «KVINT» є незмінним учасником республіканського конкурсу «Придністровська якість», який відбувається у 22-й раз. Щороку підприємство удостоювалося звання лауреата.


Цього разу завод представив три напої: дівін «KVINT» дев’ятирічної витримки та білі ігристі вина – «Viorica brut natur» і «Виорика сладкая».
■ «Ми виробляємо дівін «KVINT» трьох-, п’яти-, десяти- та чотирнадцятирічної витримки. Дівін дев’ятирічної витримки – абсолютно новий продукт, який доповнює відповідну лінійку підприємства», – пояснила членам експертної комісії заступник генерального директора підприємства з якості Галина Ползікова.
Експертів повели до «святої святих» – цеху з виробництва дивінів. Тут приймають спирти, компонують купажі, фільтрують їх, готують, а потім подають на розлив. Нині коньячні спирти витримують виключно в дубових бочках. Їх регулярно оновлюють, купуючи до двох сотень на рік. Термін їхньої служби – максимум 50 років.
Членам конкурсної комісії продемонстрували велике приміщення, призначене для відпочинку коньяків. Тут є бочки ємністю 3-4 тис. л, призначені для витримки напоїв. На кожній – назва напою, номер купажу та дата готовності. Обліком та систематизацією цієї інформації тут займається спеціальний технолог. Загалом на заводі «відпочиває» (тобто перебуває на витримці) понад мільйон декалітрів абсолютного алкоголю (спирту зі стовідсотковою чистотою).
Галина Ползікова підкреслила, що такої великої кількості бочок на підприємствах Молдови та й усього пострадянського простору не знайти. На сьогодні мало хто може похвалитися і такою якістю бочкової тари.
Члени конкурсної комісії оцінили всі етапи провадження, вивчили документацію на представлену на конкурс продукцію. Експерти зазначили, що основну увагу на підприємстві привертають виробничим ноу-хау, технології тут вивірені давно. «KVINT» неухильно рухається шляхом освоєння нових видів продукції.
■ «Ми дивимося на розвиток виробництва, розширення асортименту, на впровадження нових технологій. У плані нормативної, технічної та санітарної бази тут усе, як завжди, на найвищому рівні. Тому оцінюємо, насамперед, як підприємство розвивається, яка нова продукція з’являється, в яких міжнародних виставках та конкурсах узяв участь завод, які нагороди привіз», – пояснила журналістам представник Торгово-промислової палати Марина Делі.
Сорт винограду молдавської селекції «Виорика» продовжує набирати популярності. Слідом за тихими винами, що набули широкого розповсюдження, нещодавно з’явилися перші ігристі вина «Виорика».
■ «Ми вирішили виготовити саме вино «Viorica brut natur», оскільки нам було цікаво скуштувати цей ігристий напій у натуральному вигляді, без додавання експедиційного лікеру, – пояснила Галина Ползікова. – Ми прагнули одержати витончене вино, зберегти його таким, яким воно народилося після двох бродінь. Кінцевий результат перевершив усі наші очікування».
Цікавий той факт, що, зробивши ім’я на міцних спиртних напоях, KVINT нещодавно запустив виробництво ігристих вин. Тим більше, що сировину для цього має власну, є й відповідне обладнання. До кінця року підприємство має намір порадувати покупців новими винними напоями.
■ «Незабаром з’являться два нові червоні вина дуже високої якості. Проте представлені вони будуть невеликими партіями. Сподіваємося, ті, хто виявить оперативність, зможуть їх купити та спробувати. Це будуть не купажні вина, а моносорти, причому досить потужні – «Мальбек» та «Саперави», – анонсувала нову продукцію Галина Ползікова.

Павло ОСТАПЕНКО.

Фото Сергія МАРЧЕНКА.