ЗНАННЯ – це сила

У конференц-залі ДУ «Приднестровская газета» відбувся один із низки заходів освітньої програми «Медіашкола». Учасники – старшокласники та студенти 1–3 курсів ПДУ ім. Т. Г. Шевченка – мали змогу поглибити свої знання в галузі медіакомунікацій. Цікаві презентації, жваві дискусії та практичні завдання – в такому форматі спікери взаємодіяли з молодим поколінням.


Унікальний проект «Медіашкола» цього року запровадило Міністерство цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій, головною ідеєю якого є розкриття творчих навичок та особливостей професії «журналіст» у різних сферах діяльності. Всього – три навчальні модулі для бажаючих, які заздалегідь подали заявки на участь.
Своїми знаннями та навичками в офісі ДУ «Приднестровская газета» поділилися досвідчені фахівці нашої республіки. До присутніх звернувся заступник міністра цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій Максим Кравець:
■ «Вітаю учасників проекту у стінах закладу з видавництва, поширення та забезпечення громадян друкованими виданнями трьома офіційними мовами. Звертаю вашу увагу на медіаплатформу «Приднестровский исторический портал», який зацікавить своїм змістовним історико-інформаційним наповненням, науковими достовірними статтями та документальними відеосюжетами для того, щоб підвищити рівень освіченості, глибини розуміння історії рідного краю».
Зустріч продовжила лекція: «Від свободи до відповідальності: правові та етичні основи сучасної журналістики». Перший лектор, заслужений юрист Ольга Сікач, спираючись на головний закон держави – Конституцію – зазначила:
■ «Права, свободи й обов’язки нерозривно пов’язані одне з одним, і, застосовуючи права, потрібно думати про свої обов’язки. Незалежно від раси, мови та національності всі мають однакові права та рівні перед законом. Кожен має право на свободу думки, слова і переконання. При цьому журналісти, готуючи свої публікації, повинні давати інформацію і пам’ятати про відповідальність та наслідки. Що стосується цитування чи використання фотоматеріалів, необхідне обов’язкове посилання на першоджерело та на авторів фото- та інших матеріалів, використаних у роботі».
Своїми думками поділилася заслужений працівник ЗМІ, журналіст, редактор науково-просвітницького популярного журналу «Економіка Придністров’я», автор і ведуча документальних фільмів і проектів на телебаченні і радіо Тетяна Сергеєва. Вона пояснила головні тези теорії мирної журналістики та застосування їх на практиці. Громадський діяч дала корисні поради для початківців:
■ «…У ваших матеріалах повинні бути альтернативні точки зору, необхідно перевіряти всі факти. Використовуйте відповідні слова та уникайте маніпулятивних і суб’єктивних формулювань, упередженості та використання нецензурної лексики, слів ненависті, а також дезінформації, особливо дбайте про добробут людей».
Сучасний цифровий світ неможливо уявити без Інтернету. Він став невіддільною частиною нашого життя, забезпечуючи нам зв’язок, інформацію та розваги. ЗМІ транслюють через месенджери та соціальні мережі новини світового масштабу, міста й окремих особистостей. На думку блогерів, інфлюенсерів (особи, що викликають довіру, створюють цікавий контент, до порад яких прислухаються) часто спирається молодь і ті, хто бажає бути в тренді.
Корисною інформацією та досвідом ведення соціальних мереж поділилася автор першого комплексного навчання з Instagram і предметної зйомки в республіці Кіра Дадашева (@kira_lio). Молода дівчина розповіла, які додатки вибрати для фото і відеозйомки, як ефективно вести сторінку в Instagram. Досвідчений фахівець разом з аудиторією розібрала і прокоментувала помилки та нюанси процесу зйомки й монтажу.
Завершила спілкування своїм виступом автор лекцій і проектів (наприклад, таких як ART-територія на Першому Придністровському) радіоведуча і блогер Олександра Черній. Спікер поділилася історією свого творчого шляху, тим самим надихнула присутніх не здаватися і проявляти ініціативу, щоб досягти цілей.
■ «Виграє той, хто багато вміє. Тому сучасний медіафахівець – це майстер на всі руки», – зауважила лектор. Олександра запропонувала учасникам тут і зараз створити власний проект і вже за декілька хвилин активна аудиторія мала варіанти назви, тему, слоган і стартову фразу.
Формат спілкування особливо сподобався учасникам «Медіашколи», вони з задоволенням ставили запитання, фотографувалися, залишаючи в пам’яті тільки найкращі спогади.

Катерина СИДОРЧУК.

Фото автора.