Коло завдань, які доводиться вирішувати гаранту Конституції, – широке, а теми різноманітні: від безпеки та зовнішньої політики до харчування школярів і виїзду юних спортсменів на змагання. У пропонованому читачам огляді робочого тижня Вадима Красносельського тільки мала частина повсякденних турбот Глави держави.
Діалог поколінь
відбувся в Адміністрації Президента. До розмови з керівником держави запросили півсотні юнаків і дівчат: школярів, студентів, суворовців, кадетів, волонтерів, представників молодіжних організацій.
Це не перша зустріч Глави республіки з придністровською молоддю. «Якщо вам цікаво, як працює Президент, то мені – як живе молодь», – закликав присутніх до діалогу Вадим Миколайович. Під час спілкування від молодіжної генерації придністровців прозвучало чимало пропозицій. Деякі, як повідомляє президентська прес-служба, ляжуть в основу доручень керівника країни.
Президент, зокрема, підтримав ініціативу щодо проведення щорічного зльоту творчої молоді. Її представники порушили також питання створення загальнореспубліканського арт-простору, закладу, де могла б збиратися креативна молодь, а також IT-центру. Що стосується останнього, то Вадим Миколайович повідомив: під молодіжний центр мають намір задіяти триповерхову будівлю, яка простоює на набережній у Бендерах.
Учасники зустрічі дякували Президенту за розвиток спортивної інфраструктури. Підхопивши тему, Вадим Красносельський зазначив, що вважає за необхідне наголошувати на розвитку сімейного спорту, а для цього необхідно пропагувати спільні заняття, створювати відповідні умови.
Про теплу атмосферу та невимушений характер зустрічі юних придністровців і Глави держави може свідчити й запитання про те, коли він брав до рук акордеон, грати на якому навчався в бендерській музичній школі. Вадим Миколайович розповів, що 9 травня він акомпанував, коли велика родина Красносельських співала пісні Перемоги.
Президента запитували, як він ставиться до критики та штучного інтелекту; які книжки читає; які історичні особистості йому цікаві; які чесноти властиві лідеру; як проводить дозвілля; скільки годин на добу спить; чи робить зарядку вранці та чи дивиться президентське звернення до народу в новорічну ніч; які захоплення дитинства зберегли актуальність у дорослому житті –всього близько трьох десятків запитань.
Вадим Красносельський розповів, що спорт і риболовля були й залишаються в його житті, збирання марок – захоплення виключно юнацьке, а розведення акваріумних риб приносить радість донині.
З інспекцією по столичних об’єктах
Вадим Красносельський, як і обіцяв раніше, здійснив інспекційний об’їзд об’єктів соціальної інфраструктури Тирасполя, які ремонтуються коштом фонду капвкладень. Президента супроводжувала нещодавно призначена ним на посаду глави столичної держадміністрації Iлона Тюряєва.
Перша зупинка: міський стадіон. Роботи там ведуться вже другий рік, обсяг фінансування на три роки – 36 млн рублів. Частину робіт з демонтажу вже виконано. Особливу увагу під час інспекції приділили питанню освітлення, система електропостачання стадіону потребує кардинальної реконструкції.
Відвідали й два об’єкти охорони здоров’я. Про ремонтно-будівельні роботи в РКЛ наша газета докладно писала в попередніх публікаціях, сьогодні – коротко про реконструкцію республіканського центру «швидкої допомоги». Цього року з ФКВ на неї виділено 5 млн руб., на наступний рік планується 6,5 млн руб. Демонтовано старі будівлі, зокрема гаражні бокси, зведено стіни майбутнього адміністративно-побутового корпусу. Будівля буде двоповерховою, з підвальними приміщеннями. Площа – 1 тис. м2.
Меморіал Слави у столиці – священне для кожного придністровця місце. Його реконструкції приділяється особлива увага. Головний меморіальний комплекс країни не тільки ремонтують, а й наповнюють новими елементами. Зокрема, встановлені інформаційно-художні плити, де висічені імена тираспольчан, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. Шість секторів готові.
Сьомий – центральний – буде, по суті, пам’ятником Невідомому солдатові з реальним похованням. Останки перенесуть 12 квітня 2025 р. – у день визволення Тирасполя від німецько-фашистських загарбників.
Віктор ЗАРЕЙЧУК.
Фото president.gospmr.org