Добрі душі молодих придністровців

З ініціативи Президента Вадима Красносельського у 2021 році в республіці почали відзначати Міжнародний день добровольця (волонтера). З нагоди свята Міністерство просвіти та представництво Росспівробітництва організували круглий стіл «Добровольчість у дії».


Поміж учасників події – керівники та активісти волонтерських рухів, заступник Голови Верховної Ради, керівник партії «Оновлення» Галина Антюфєєва, перший заступник керівника Апарату Уряду, очільник Координаційної ради з розвитку добровольчого (волонтерського) руху Олексій Цуркан, міністр просвіти Світлана Іванишина, в. о. керівника Росспівробітництва Артем Науменков, а також керівник Центру з розвитку добровольчого руху та громадських ініціатив м. Брянська «Брянський об’єднаний ресурс» Олена Болох. Вони привітали добровольців республіки зі святом.

Відкриваючи зустріч, Світлана Іванишина зазначила:

«Волонтерство – частина нашої придністровської культури, показник соціальної зрілості суспільства. Відмінною рисою придністровського волонтерства, як і будь-якого іншого, є добре серце».

Міністр також наголосила, що придністровські добровольці надають допомогу людям з обмеженими можливостями здоров’я, пенсіонерам, регулярно беруть участь у проведенні різних масштабних заходів (акцій): «Герой моєї сім’ї в пам’яті народу», «Крос-кантрі через Кіцканський ліс», «IT ЗА!БІГ»; у виставках-ярмарках «Купуй придністровське!», в пошукових, екологічних, спортивних заходах. Нарешті, вона особливо підкреслила, що в Придністров’ї всі провладні структури підтримують різні добровольчі рухи. Існують навіть особисті книжки добровольців, в яких зафіксовані досягнення більш ніж сотні небайдужих людей.

Добровольців привітали зі святом Галина Антюфєєва, Олексій Цуркан, Артем Науменков, Олена Болох. Потім учасники круглого столу поділилися досвідом реалізації масштабних проектів у 2024 році та подальшими планами. Вже три роки поспіль у республіці проводиться акція «Весняний тиждень добра», яка щороку охоплює понад 10 тисяч добровольців. У цей період відбуваються зустрічі, майстер-класи, акції зі збору допомоги дітям з обмеженими можливостями здоров’я, притулкам для бездомних тварин; волонтери здають кров, допомагають прибирати території.

У 2023-2024 навчальному році успішною була республіканська акція «Добре серце – ветеранам!». 5 квітня в межах міжнародної акції «Сад пам’яті» волонтери посадили дерева на Кіцканському плацдармі. Ініціатива символізувала вшанування пам’яті про 27 мільйонів радянських людей, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. З 2023 року екологічні волонтери провели в Тирасполі та Дністровську шість заходів із прибирання та сортування сміття «Чисті ігри».

За чотири роки особисту книжку добровольця одержали понад 100 активістів. У них фіксується особистий досвід добровольчої діяльності, який враховується під час вступу абітурієнтів до вищих і середніх спеціальних навчальних закладів республіки. За ініціативою Міністерства просвіти у 2023 році засновано нагрудний знак «За розвиток добровольчості». Ним нагороджуються громадяни, які активно розвивають цей рух не менше одного року. За внесок у добровольчу діяльність волонтерів удостоїли почесних нагород: нагрудних знаків «За розвиток добровольчості», а також дипломів, статуеток, та нагрудних знаків ініціативи «Гаряче серце», листів подяки Міністерства просвіти.

Упродовж кількох років придністровська молодь активно залучається до участі в заходах ініціативи «Гаряче серце». У поточному році були нагороджені два колективи волонтерів із Тирасполя: ініціативна група Тираспольського юридичного інституту та команда «Творимо добро» столичного загальноосвітнього ліцею. Їм вручили почесну книгу, статуетку і диплом «Гаряче серце». Ще два добровольці одержали нагрудний знак цієї ініціативи. Їхні імена та історії також вписані в почесну книгу.

«Ініціатива «Гаряче серце» – це висловлення вдячності дітям і молоді у віці до 23 років, які проявили небайдужість та активну громадянську позицію, безкорисливо прийшли на допомогу людям чи подолали важкі життєві обставини.

Практично щороку імена придністровських юнаків і дівчат вписують у почесну книгу цієї ініціативи. Кожен випадок – це особиста історія начебто маленького, а насправді досить значущого подвигу», – наголосив під час нагородження Артем Науменков.

Галина Антюфєєва пояснила нашому кореспондентові основну мету круглого столу:

«Волонтери-добровольці об’єднали велику кількість людей з такими неоціненними людськими чеснотами, як доброта, турбота, небайдужість, доброчесність, бажання і вміння прийти на допомогу іншим. Я переконана, що День добровольця (волонтера) заснований у нашій республіці заслужено. На сьогодні перед нами постає спільне завдання – об’єднати зусилля всіх волонтерів, усіх добровольчих рухів в один новий і потужний, подолати їх роз’єднаність, налагодити взаємодію. Це допоможе перейти до реалізації більш масштабних проектів».


Павло ОСТАПЕНКО.

Фото автора.