Як залучити молодь до виборчих дільниць?

Відповідь на це запитання шукали у ЦВК

Приводом для серйозної розмови на тему «Вибори і молодь» ініціатори скористалися урочистою нагодою – в Центральній виборчій комісії нагородили переможців республіканського конкурсу есе «Цифровізація електорального процесу». Організаторами події виступили Центрвиборчком і Міністерство просвіти.


Власне бачення застосування сучасних інформаційних технологій у виборчому процесі представили 47 школярів, суворовців, студентів, аспірантів середніх і вищих навчальних закладів республіки. Як розповіли засновники, вони й самі не сподівалися такої активної участі молодих придністровців у творчому конкурсі. В їхніх роботах – пропозиції щодо трансляції виборів із виборчих дільниць, дотримання інформаційної безпеки та збереження результатів голосування, цифрових методів і способів інформування виборців.

У будь-якому змаганні повинні бути переможці. Перше місце вибороли учениця 8 «А» класу столичної школи № 5 Карина Козорєзова і першокурсник факультету педагогіки та психології ПДУ Данило Козорєзов, друге місце посіла студентка другого курсу юридичного факультету головного вишу країни Катерина Дизова. Трійку лідерів замкнув методист з інформатизації освіти Дубоссарського індустріального технікуму Владислав Шевченко. Їх нагородили грамотами та грошовими призами. Ще десятьом учасникам, чиї роботи особливо були відзначені членами конкурсної комісії, вручили сертифікати ЦВК і Мінпросу та грошову винагороду.

Міністр просвіти Світлана Іванишина і голова ЦВК Станіслав Касап привітали кращих із кращих, відзначивши їхній внесок у розвиток електоральної системи республіки.

«Оголошуючи конкурс, ми прагнули пробудити інтерес молодих людей до участі у виборах. Їм властиво експериментувати, впроваджувати щось нове. Я впевнений, що саме молоді виборці першими почнуть використовувати нові телекомунікаційні способи участі у виборах і референдумах, коли вони будуть узаконені», – підкреслив Станіслав Касап.

 

«Я не пригадаю на своєму педагогічному віку такої конкурсної теми. Своєю участю в конкурсі есе ви вже причетні до виборчого процесу. Ви проявили себе допитливими дослідниками та небайдужими людьми. Було цікаво знайомитися з нестандартними пропозиціями щодо вдосконалення виборчого процесу. Таким чином ви теж долучилися до вирішення долі держави», – висловила думку Світлана Іванишина.

Вітальними зверненнями міністр і керівник ЦВК задали тон серйозній розмові про участь представників молодого покоління у виборах у неформальній обстановці за чашкою чаю.
Юнаки та дівчата докладно розповідали дорослим і ровесникам, чому вони обрали ту чи іншу тему для написання есе, говорили про безумовні плюси цифрових технологій, використання яких зробить процедуру голосування більш прозорою, ризики, що таять у собі сучасні айті-технології та штучний інтелект для виборчого процесу. В оповіданнях відчувалася переконаність у тому, що молоді люди не залишаться байдужими до виборчих кампаній, до участі в голосуванні. На думку промовців, це важливо, оскільки саме в процесі таких заходів ми обираємо тих, хто працюватиме в органах державної влади, й одночасно визначаємо курс розвитку нашої республіки. Саме за допомогою виборів, делегування повноважень Президенту, депутатам Верховної та місцевих Рад суспільство, народ управляє державою.

Голова Центральної виборчої комісії Станіслав Касап докладно розповів про чинні норми виборчого права, при цьому особливу увагу приділив темі явки на вибори, перш за все, молодих людей. На його думку, внесення в правову базу можливості електронного дистанційного голосування дасть змогу збільшити кількість учасників голосування. Отже, всі ми, напевно, ще застанемо той час, коли проголосувати можна буде зі смартфона. Це буде просто, зручно і швидко.

А творчий конкурс для молоді вирішили проводити й надалі, тим більше, що наступний рік у Придністров’ї передвиборчий – громадянам республіки належить обирати депутатів Верховної та місцевих Рад.


Віктор ЗАРЕЙЧУК.

Фото minpros.gospmr.org