Наші сучасники – про минуле свого краю

Міжнародна просвітницька акція «Тест з історії Великої Вітчизняної війни», присвячена Дню Невідомого солдата та 80-річчю Перемоги, відбулась у Придністровському державному університеті ім. Т. Г. Шевченка.


Подія проведена за підтримки Молодіжного парламенту при Верховній Раді, ректорату та Управління молодіжної політики й соціальної підтримки ПДУ. Перевірити свої знання могли всі охочі.

З привітанням до присутніх звернувся член Молодіжного парламенту, викладач кафедри політології та політичного аналізу Інституту державного управління, права та соціально-гуманітарних наук Василь Бадян.

«Тема збереження історичної пам’яті актуальна і, на нашу думку, завдяки таким заходам ми можемо не тільки донести знання та інформацію про подвиги радянських воїнів до молодих людей, а й спонукати їх до пошуку та здобуття нових знань. Відрадно, що наша молодь хоче розвиватися, ми прагнемо почуватися справжніми громадянами й патріотами своєї держави», – зазначив викладач.

Василь Іванович зробив акцент на значущості дати, що наближається, ювілею Перемоги, для нашої республіки та всього світу. Він особливо наголосив на необхідності знати історію своєї держави для правильної оцінки подій, що відбуваються, і ставлення до них: «Історія допомагає зрозуміти, як розвивалося суспільство та яких успіхів було досягнуто».
Нашому кореспондентові молодий парламентарій розповів, що це вже не перша акція, яка проводиться в Придністров’ї:

«Ми спираємося на підтримку не тільки органів державної влади та управління, а й освітніх установ, які активно долучаються до організації заходу», – зазначив Василь Бадян.

Також він повідомив, як організатори складали тести для різновікової аудиторії з урахуванням її знань з історії. Адже серед учасників були не тільки студенти та суворовці, а і представники інших верств.

Тести, поділені на 2 частини, складалися з 40 базових і профільних питань. Базова частина –
це питання тільки на рівні загальноосвітньої програми, профільні ж вимагали більш глибоких знань. Самі запитання складали історики Російського військово-історичного товариства, а стосувалися вони основних дат Великої Вітчизняної війни, імен воєначальників, назв і місць найбільших військових операцій. Результати свідчать про те, що молодь добре володіє інформацією про історичні події, факти та імена героїв Великої Вітчизняної війни.

На території Придністров’я загалом відкрили близько 50 майданчиків для проведення цієї події.

«Акція показує, наскільки молодь цікавиться тематикою історії Великої Вітчизняної війни, наскільки інформація про ключові події війни актуальна серед молоді, а також наскільки важливо сьогодні протидіяти спробам фальсифікації історії, трансформації свідомості молодого покоління, з урахуванням того факту, що саме історія найбільш уразлива, зазнає масованих атак», – зазначив Бадян.

Студентка 3-го курсу природничо-географічного факультету Марія зазначила, що акція її дуже зацікавила. Вона хотіла перевірити свої знання з історії, яку залюбки вивчає, хоча це не її спеціальність.

«Ми вдома з батьками частенько згадуємо свого дідуся-ветерана, розмовляємо про ті далекі роки, дивимося фільми про Велику Вітчизняну».

Інтерес до історичної науки та патріотичних заходів з боку молоді завжди високий. Щороку кількість учасників зростає, і вже становить близько двох-трьох тисяч осіб. Організатори планують продовжувати цю акцію. Вона проходитиме регулярно, та вже стала традиційною формою реалізації державного курсу, спрямованого на патріотичне виховання молоді та збереження історичної і культурної пам’яті населення.


Ольга ШАПОВАЛ.

Фото автора.