У зв’язку з можливим припиненням постачання до Придністров’я газу Президент Вадим Красносельський провів чергове розширене засідання Ради безпеки.
Відкриваючи нараду, Глава держави закликав не піддаватися панічним настроям, а консолідуватися, приймати вивірені, зважені рішення, чітко виконувати функціональні обов’язки, своєчасно інформувати придністровців про всі кроки, демонструючи при цьому не розгубленість, а впевненість і силу духу.
■ «Не буде краху, – наголосив Вадим Красносельський. – Не буде того лиха, якого вони (політики Молдови – авт.) хочуть для Придністров’я».
Президента поінформували про виконання даних ним раніше доручень. Керівники міністерств і відомств, глави держадміністрацій, які очолили оперативні штаби на місцях, доповіли про підготовку до забезпечення життєдіяльності держави в умовах потенційної енергетичної кризи, розповіли про вже проведену роботу та досягнуті результати. Зазначено, що їхня діяльність будуватиметься, виходячи з двох варіантів: за умови скорочення постачання газу та у разі його повної відсутності.
Голова Уряду Олександр Розенберг повідомив про інспекційний візит до МДРЕС: усі енергоблоки готові до роботи на вугіллі. Він також оголосив перелік об’єктів АПК, які не підлягають обмеженням у газопостачанні. Йдеться про сільгосппідприємства, що забезпечують продовольчу безпеку. Промислові підприємства перейдуть на нічний режим роботи (за можливістю). Транспортним службам рекомендовано сприяти доставці їх співробітників. Діяльність органів держвлади буде оптимізована з метою мінімального витрачання енергоресурсів.
Освітні установи передбачається перевести на віддалений режим. Дитячі садки відвідуватимуть лише діти, обоє батьків яких працюватимуть. А функціонування закладів додаткової освіти планується організувати тільки на запит батьків учнів на підставі рекомендацій профільних держслужб – спорту та культури. Глави міських і районних держадміністрацій повідомили, які установи в період можливої газової кризи прийматимуть вихованців та в якій кількості.
Керівник оборонного відомства Олег Обручков поінформував про наявність 40 польових кухонь. Очільник МОЗ Христина Албул конкретизувала плани з оптимізації процесу надання медичної допомоги в кризових обставинах. Вона розповіла, які медустанови продовжать роботу на власних майданчиках і куди направлятимуть пацієнтів лікувальних закладів, які призупинять прийом громадян. Тимчасово буде призупинено й планову диспансеризацію.
У службі «швидкої допомоги» залучать 54 автомобілі, які не тільки виїжджатимуть за викликами, а й забезпечуватимуть масове транспортування пацієнтів з одних ЛПЗ до інших –
туди, де буде тепло. Будуть створені відповідні умови і для перебування підопічних спеціалізованих соціальних закладів.
У центрі уваги учасників засідання Радбезу – організація роботи пунктів тимчасового перебування та обігріву. Підтверджено адреси їх розташування. Йшлося про запаси альтернативних видів палива, зокрема твердого.
МВС доручено організувати роботу кол-центру, аналогічного тому, що працював у період пандемії коронавірусу.
Павло ОСТАПЕНКО.
Фото president.gospmr.org