До вашого столу

Нині нікого не здивувати різними печивами, що продаються в магазинах. Там і з начинкою та без неї, чимось посипане, змащене, хрустке або м’яке. Безліч усякої випічки з борошна.


А як вам така смакота, що занурюється… не в молоко, як ви могли подумати, а в маковий солоденький соус? Звучить незвично, але для наших прапрабабусь таке печиво було традиційним і називалося воно «шулики» або «ламанці». Готували його здебільшого на Маковія та на Яблучний Спас і тоді робили пісний варіант, бо починався піст. З часом ці коржики вже почали прикрашати буденні столи, а тісто стало щедрим – із додаванням яєць, вершкового масла, сметани чи кефіру. Приготуйте і ви ці хрусткі коржики та подайте з маковою «мачанкою» до теплих напоїв. Буде смачно і так поукраїнськи – з душею.

Приготування коржиків із маком

Рецепт тіста простий. Не треба чекати, щоб воно підійшло чи довго замішувати. Просто змішайте всі складові та замісіть однорідне тісто. Єдине, дайте йому трохи «відпочити». Це взагалі робіть із будь-яким бездріжджовим тістом.

Для макового соусу можна використати цукор, але якщо у вас є мед, беріть його. І тут треба докласти трішки зусиль, щоб із сухого маку під час перетирання виділилося молочко, тому ідеально використовувати для цього макітру чи ступку. Якщо немає нічого з переліченого, зробіть це у чаші блендера, але пильнуйте за тим, щоб часточки маку не перетворилися на однорідне пюре.

Для коржів: 500 г борошна,1 яйце, 200 мл кефіру 2,5 %, 50 мл соняшникової олії, дрібка солі.
Для макової «мачанки»: 100 г маку, 1 ст. л. цукру, 2-3 ст. л. води.

Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів і тим часом замісіть тісто. У миску пересипте 500 г борошна, додайте 2 ст. л. цукру, дрібку солі, вбийте 1 яйце, влийте 50 мл соняшникової олії та 200 мл кефіру 2,5 %. Замісіть руками чи за допомогою кухонної машини та насадки «гак» однорідне тісто. Добре вимісіть і скачайте його в кулю, замотайте в плівку та залиште на столі відпочити 20 хвилин.

Розкачайте з тіста круглі коржі завтовшки півсантиметра, склянкою виріжте коржики та викладіть на деко, застелене пергаментом.

Ставте випікатися в духовку на 20–25 хвилин за температури 180 градусів. Коржі мають стати золотавого кольору.

Поки коржі печуться, розтовчіть у ступі або макітрі 100 г маку разом із 1 ст. л. цукру та 2-3 ст. л. води так, щоб із маку почало виділятися молочко.

Нарешті, вийміть коржі з духовки, дайте повністю охолонути, а потім поламайте та додайте в макову «мачанку». Подавайте до столу.
Як бачите, мінімум затрат і максимум задоволення.
СМАЧНОГО!


Христина ЖУРАВЕЛЬ.

Фото klopotenko.com