Попри всі труднощі, пов’язані з припиненням постачання в республіку природного газу, придністровці не втрачають оптимізму і готуються до важливих християнських свят. У неділю, 19 січня, відзначатиметься Хрещення Господнє (Водохреща).
Напередодні цієї дати на столичному міському пляжі відбулася нарада під керівництвом глави державної адміністрації Тирасполя і Дністровська Iлони Тюряєвої з нагоди організації проведення свята.
Згідно з біблійними переказами, Ісус охрестився в річці Йордан у 30-річному віці. Його хрестителем став пророк Іоан, який передвіщав прихід Спасителя в людській подобі на Землю. Як тільки хрещення Ісуса завершилося, пролунав голос Бога-Отця, який заявив, що Ісус – його син, а над Ісусом з’явився Святий Дух в образі голуба. Ця важлива для християнства подія називається Богоявленням через демонстрацію усіх трьох християнських іпостасей Бога.
Навіщо купаються в купелі на Водохреща? Занурення в холодну воду, яке несе символіку очищення, вважається духовним подвигом і символізує очищення від гріхів, негативної енергії та старих тягарів. Православні віруючі вважають, що вода в купелі в цей особливий момент освячена і має особливе благословення. Купання в такій воді вважається способом розпочати новий етап життя з чистого аркуша.
Ілона Тюряєва поділилася інформацією щодо проведення омовіння:
«Представники силових відомств, швидкої допомоги розповіли про готовність до заходу. Зокрема, з 18:00 години 18 січня до 20 січня включно правоохоронці чергуватимуть на столичному пляжі разом із рятувальниками. Заради безпеки громадян, водолази обстежили дно навколо купелі. У святковий день, 19 січня, о 8:00 ранку представник Тираспольсько-Дубоссарської єпархії здійснить церемонію освячення води. Для тираспольчан та гостей міста будуть організовані намети, де вони матимуть можливість переодягнутися та зігрітися. Також їх пригощатимуть гарячим чаєм».
Представник ГУзНС в інтерв’ю нашій газеті розповів про правила купання:
«Заходити у воду рекомендується поступово, щоб організм встиг адаптуватися до холоду. Важливо рухатися у воді, уникаючи тривалих зупинок. Час перебування в купелі не повинен перевищувати 10–20 секунд. Після ритуалу очищення водою важливо подбати про свій комфорт та здоров’я. Особливо в умовах зимової холоднечі, коли тепло та затишок стають справжнім божественним даром. Подібно догляду за своєю душею під час цієї духовної події, не менш важливо підтримувати тепло свого фізичного тіла. Рекомендується пити гарячі безалкогольні напої для зігрівання, які варто взяти з собою заздалегідь у термосі».
Головне правило від рятувальників: не варто обирати для занурення безлюдні та непристосовані для цього місця. Під час масових купань кваліфіковані фахівці ГУзНС та медики завжди перебувають поруч. Тож у разі необхідності, зможуть оперативно допомогти. Уникайте купання в стані алкогольного сп’яніння. При найменшому дискомфорті припиніть купання. Не змушуйте себе занурюватися, якщо відчуваєте страх. Не рекомендується занурюватися літнім людям, оскільки це великий стрес для організму.
За словами правоохоронця, найкраще почати підготовку до хрещенського купання за кілька тижнів, а то й за два-три місяці.
Пам’ятайте, що купання в купелі – це серйозне випробування для організму. Якщо ви маєте сумніви щодо свого здоров’я, краще утриматися від купання та обмежитися обливанням освяченою водою або умиванням.
Володимир ДАНИЛОВ.
Фото t.me/tdadm