У контактному центрі ПДУ імені Т. Г. Шевченка зі взаємодії з Росспівробітництвом відбувся круглий стіл «Розмова на рівних». Студенти зустрілися з дворазовим чемпіоном Молдови та Литви, переможцем чемпіонату Всесвітньої асоціації виконавських мистецтв із хореографії, засновником танцювальної групи «Mountain Family» Iгорем Мунтяну.
Створений кілька місяців тому, проект «Розмова на рівних» збирає активну молодь для спілкування в неформальній обстановці. За словами організаторів, головною метою є розширення кругозору, мотивація на власні звершення, нові знайомства. Через відкриті та чесні бесіди учасники можуть дізнатися про те, як долати труднощі, ставити цілі та досягати успіху в житті.
Гість чергової зустрічі – перспективний хореограф, ім’я якого відоме в широкому колі танцювального мистецтва, Ігор Мунтян, а розмова з ним розпочалася з традиційного бліц-опитування. Після цього учасники цікавилися, як складався життєвий і творчий шлях танцюриста, як участь та результати змагань, у яких брав участь, сприяли зростанню творчої кар’єри.
Звичайний хлопець зі звичайними дитячими мріями нічим не відрізнявся від своїх однолітків, поки одного разу в підлітковому віці не побачив вуличний танцювальний стиль хіп-хоп. Тоді юнак настільки загорівся, що попри дещо пізній вік для початку занять танцями (14 років), все ж вирішив освоїти його. Батьки підтримали прагнення Ігоря, за що він їм безмежно вдячний.
Довгий час Ігор відвідував заняття в культурно-дозвільному центрі «Мир», через кілька років він став помічником тренера і вже в 17 років почав заробляти свої перші гроші.
«На той момент для мене це було щось неймовірним, навчаючись в університеті, будувати кар’єру. Поєднувати навчання і танці було непросто, а щоб досягти певного результату, доводилося жертвувати часом на розваги. Знання, навички та досвід, здобуті у вузі, стали в нагоді в подальшій діяльності як організатора і викладача», – поділився танцюрист, талант якого помітили в студії «Sunshine» і пізніше запросили на роботу.
Там у хореографа-початківця протягом кількох місяців було тільки кілька учнів, практично жодних перспектив і ніякого заробітку. Той час юнак згадує з особливою ностальгією, адже йому доводилося жити надією на подальший розвиток. Цей період був складним, але і важливим етапом на його шляху. Починати завжди важко, особливо у творчій царині, де потрібно не тільки розвивати свій талант, а й знаходити людей, які вірять у тебе і твої ідеї. Це надзвичайно складно, проте водночас і сильно мотивує рухатися вперед. Напевно, ті кілька учнів, з якими він працював, стали важливим джерелом натхнення і впевненості в тому, що всі зусилля не будуть марними. Він робив те, що приносило йому задоволення і радість, можливість бути самим собою і не соромитися, якщо щось не виходить.
«Головне не регалії, а яка ти людина в житті», – такої думки Ігор дотримувався впродовж десятиліття своєї хореографічної діяльності. Він стверджує, що потрібно займатися саморозвитком, читати більше книг, вивчати мови, мріяти, ставити цілі й досягати їх, а також думати своєю головою, нести відповідальність за свої вчинки та самостійно приймати рішення.
Перші змагання за кордоном не були успішними для танцюриста, але, незважаючи на поразки, він набирався досвіду, знайомився з професіоналами, черпав натхнення зі спілкування з ними, щоб ставати краще. Уже через кілька років наполегливих тренувань, він досяг дивовижних результатів – переміг на чемпіонаті Європи. Ця перемога запам’яталася Ігорю не тільки істотним гонораром, а й певним поштовхом рухатися далі. На сьогодні кількість нагород та дипломів важко порахувати.
«Я завжди стараюся покладатися тільки на себе. Не можна шукати собі якихось ідолів і йти за ними. Якщо хочеш вдосконалюватися, ти повинен дивитися на тих, ким ти хочеш стати в майбутньому», – продовжив розповідь хореограф.
Спікер також поділився своїми планами на майбутній рік – це розширення жанрового різноманіття в хореографії та проведення танцювальних таборів. Ці ідеї можуть привнести новий імпульс у танцювальну культуру республіки, відкрити нові можливості для молоді.
«Важливим є прагнення до постійного розвитку, а самоаналіз служить тим інструментом, який допомагає нам зрозуміти, що потрібно змінити та як рухатися вперед. Розуміння і вдосконалення себе робить нас кращими й відкриває нові горизонти», – підсумував Ігор.
За найбільш креативне запитання гість зустрічі вручив одному з учасників пам’ятний подарунок: книгу та іменні сувеніри від Росспівробітництва. Розмова виявилася доволі довірливою і теплою. Подібні приклади вказують на те, що для успіху важливі не тільки великі амбіції, а й прості, щирі бажання і працьовитість. Завершуючи зустріч, хореограф побажав присутнім натхнення, гармонії та миру.
Ольга АЗАРОВА.