Республіка відзначила День працівника житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. Це професійне свято людей, які роблять наше життя комфортним.
Їхня щоденна справа полягає у вирішенні безлічі побутових питань, і якщо все робиться своєчасно – їхня праця непомітна.
Серед підприємств, які забезпечують комфортне життя населенню і відзначили професійне свято, – ДУП «Водопостачання та водовідведення». Завдання, що стоять перед колективом, чітко позначені в його назві. Підприємство забезпечує всіх нас – жителів Придністров’я – якісною водою, а також робить свій внесок в екологічну безпеку краю, очищаючи за допомогою сучасних технологій каналізаційні стоки.
З передовиками Кам’янської філії напередодні свята зустрівся глава місцевої держадміністрації. Сергій Сокирка вказав на заслужений і вагомий внесок колективу в розвиток району. Торік в удосконалення інфраструктури було вкладено понад 1,8 млн рублів. Завдяки адресній програмі, здійснений капітальний ремонт мереж водопостачання та каналізації в шести багатоквартирних будинках Кам’янки та Сонячного.
У рамках інвестиційної програми філії реконструйовано 1,5 км водогону, прокладеного з Окниці, де розташовується джерело, в Кам’янку, а також приведено в порядок один із каналізаційних колекторів. У місті прокладено близько двох кілометрів нових мереж, завдяки цьому підключилися до централізованого водопостачання ще 45 абонентів.
Один із прикладів оперативного реагування на проблеми – оновлення водопроводу в підвалі Кам’янського дитячого садка № 5. Про необхідність капремонту співробітники говорили на зустрічі з главою держадміністрації. Повідомили, що мережі прокладені ще в 1983 році, під час будівництва дитсадка, і за роки експлуатації ремонтувалися лише частково. Постійно виникали аварійні ситуації та перебої з водою. Щоб вирішити проблему, з бюджету були виділені необхідні кошти, а фахівці філії оперативно демонтували старі труби та встановили нові сучасні комунікації, забезпечивши надійне водопостачання дитсадка.
Роботи щодо утримання інфраструктури колектив проводить планово, тому ми, споживачі, практично ніколи їх не помічаємо. Зате ця системна діяльність допомагає уникнути аварій. Сергій Сокирка наголосив, що перебоїв у подачі води Кам’янщина майже не відчуває. Якщо ж аварія трапляється, колектив працює, поки не усуне поломку. Свіжий приклад – випадок у заводському мікрорайоні міста на початку січня. Співробітники філії весь день ліквідовували наслідки аварії. Коли зимові сутінки вже опустилися на місто, багато жителів були впевнені, що завершення робіт відкладуть до ранку. Проте ремонтна бригада не покинула місце аварії до ночі, доки не була відновлена подача води.
Відзначив глава району і плідну працю колективу в період надзвичайного економічного стану. Навіть під час віялових відключень електроенергії вода споживачам постачалася без перебоїв. А ще колектив у співпраці з тепловиками, комунальниками, будівельниками брав участь в установці та запуску локальних котелень, які працюють на твердому паливі, у міських дитсадку № 7 і середній школі № 2.
Від імені жителів Кам’янщини С. Сокирка подякував співробітникам філії за добросовісну плідну працю та відданість обраній справі. Високий професіоналізм інженерів і майстрів дільниць, слюсарів і водіїв, трудівників, які відповідають за безперебійну роботу обладнання та ремонтують його, відзначений грамотами Президента ПМР, Міністерства економічного розвитку, керівництва підприємства.
Медалями «За відзнаку в праці» нагороджені машиніст бурової установки Микола Дунай і директор філії Андрій Кузьмук. Розповідаючи про старшого колегу, керівник підрозділу зазначив, що Микола Костянтинович уміло керує землерийною машиною, пристосованою для прокладки траншей під трубопроводи. Він працює на міських вулицях, де потрібна особлива акуратність, і в селах, де прокладати мережі доводиться в умовах горбистої місцевості з безліччю каменів. Допомагають машиністові знання, здобуті в Каларашському профтехучилищі, та досвід, накопичений за 37 років.
Часто М. Дунай згадує, як під час навчання викладачі говорили: механізатор – професія багатогранна та затребувана в різних галузях. Його трудова біографія підтверджує ці слова. Починав працювати в сільському господарстві. Разом із колегами з виробничого об’єднання «Сільгоспхімія» вивозив на поля добрива, управляв екскаватором, трактором, навантажувачем. Після того, як турбота про врожайність ґрунту стала прерогативою землекористувачів, а районне підприємство припинило своє існування, Микола працевлаштувався в житлово-комунальний сектор. Тут здібності механізатора згодилися і на будівництві, й на роботах із благоустрою населених пунктів, і під час ремонту шляхів сполучення.
У Кам’янській філії ДУП «Водопостачання та водовідведення» Миколу Костянтиновича цінують, як знавця спеціалізованої техніки, працелюбну людину та вірного товариша, який завжди готовий допомогти колегам. Поважають його за внесок у становлення нашої республіки, за те, що під час збройної агресії проти Придністров’я, не роздумуючи, вступив до лав Народного ополчення. Сьогодні він – приклад для молоді, яка приходить у колектив.
Сам М. Дунай зазначає, що на потужній сучасній техніці працювати вельми цікаво. Якщо управляє нею уміла людина, то легко вирішуються навіть найскладніші завдання. Робота на підприємстві подобається Миколі Костянтиновичу ще й тому, що разом із колегами він створює для земляків комфортне середовище. Не тільки в місті, а й у віддалених селах з’являється сучасна інфраструктура, а отже, є перспективи для розвитку, для майбутнього.
Тетяна ГРИЦЮК.