У КРУГОВЕРТІ ЖИТТЯ, У ВИРІ ПОДІЙ

Ознайомитися зі спеціальностями, які здобувають на кафедрі журналістики, з особливостями вступу до навчального закладу та з можливостями працевлаштування могли старшокласники
в межах Тижня відкритих дверей у ПДУ.


В епоху цифровізації роль професії журналіста значно зросла. Поява онлайн-новин, соціальних мереж, мультимедійних платформ призвела до того, що майстри пера нині працюють не тільки з текстами, а й з відео-, аудіо-, інфографікою та іншими форматами. Тому журналісти повинні бути готові до багатозадачності, вміти працювати з різними інструментами та платформами, а також уміти швидко реагувати на події. Їхня роль полягає не тільки в тому, щоб висвітлювати події, але і в тому, щоб забезпечувати достовірність і точність інформації, фільтрувати важливу інформацію, перевіряти факти та надавати якісні матеріали.

Про важливість професії, її роль та можливості кар’єрного росту присутнім розповіла доцент кафедри Юлія Ткаченко. Викладач зазначила, що робота журналіста дійсно дуже цікава і захоплива. Вона кожен день приносить нові виклики та можливості для особистісного розвитку.

«Працівникам ЗМI щодня доводиться висвітлювати найрізноманітніші теми – від політики та економіки до культури та технологій. Це дає унікальну можливість вивчати нові галузі знань, стимулює особистісне зростання і допомагає розвивати різноманітні навички, від аналітичного мислення до вміння працювати з аудиторією», – зауважила доцент.

У держуніверситеті на кафедрі журналістики існують два напрямки підготовки: медіакомунікація (має більш розширений спектр можливостей для кар’єри) та журналістика (написання/виробництво текстів для газет, інформаційних сайтів або підготовка новин для прямої трансляції).

«Щороку кількість охочих освоїти цю затребувану професію зростає, тому конкурсний відбір достатньо високий. Є можливість навчання на очному та заочному відділенні. Після другого курсу студентам надається практика в різних ЗМI нашої республіки, де вони дістають необхідний досвід та навички для майбутньої роботи», – продовжила важливу розмову лектор.

Щоб занурити слухачів у творчу атмосферу, Юлія Вікторівна продемонструвала презентацію, яка ознайомила майбутніх абітурієнтів із популярними світовими телевізійними шоу, їхніми особливостями, а також запропонувала придумати цікавий проект розважальної програми для нашої республіки.

Наприкінці зустрічі доцент кафедри провела для гостей творчий майстер-клас.
Далі старшокласники відповідали на креативні запитання зі сфери журналістики та читали інформаційні новини в ролі радіоведучого. Все це сприяло розвитку їхніх творчих і комунікативних навичок, а також допомогло краще зрозуміти особливості роботи на ниві комунікації, в медіасфері.

Серед присутніх своїми оригінальними ідеями виділявся одинадцятикласник зі столичної школи № 15 Павло Клименко, який уже давно замислюється про свою майбутню професію. Його приваблює креатив і спілкування з людьми, а також можливість працювати в динамічному середовищі, де є свобода дій і постійний обмін новими ідеями.

Наприкінці зустрічі, старшокласники подякували за цікаву та жваву розмову, за майстер-клас, де вони дістали необхідну інформацію та впевнилися у своєму виборі.


Катерина СИДОРЧУК.

Фото автора.