Щороку традиційні дні відкритих дверей збирають навесні школярів республіки, щоб націлити їх на вибір майбутньої спеціальності.
У Державному інституті мистецтв ім. А. Г. Рубінштейна гостей зустрічав духовий оркестр кафедри «Духові та ударні інструменти» під керівництвом заслуженого діяча ПМР Лазаря Калоєва. Ректор навчального закладу Iрина Плешкан розпочала знайомство з майбутніми студентами з оголошення попередньої інформації про педагогів вишу та про творчі досягнення його талановитих студентів і випускників.
В інституті культури працює 150 викладачів, концертмейстерів, доцентів і професорів. Серед них – заслужені працівники культури, народні артисти Придністров’я. На підтвердження слів ректора у фойє на стенді красуються фото випускників, якими пишається республіка. Це учасники міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2017» гурт «SunStroke Project» у складі Сергія Степанова та Антона Рагози; вокалістка Анна Одобеско («Євробачення-2019»), солістка фінської національної опери Раїса Палму-Рота.
У структурі вишу функціонують 11 кафедр: фортепіано; теорії музики; інструментів народного оркестру (російські й молдавські); духових та ударних інструментів; музичного мистецтва естради; оркестрових струнних інструментів; хорового диригування і вокального мистецтва; соціально-культурної діяльності та сценічного мистецтва; камерного ансамблю та концертмейстерської майстерності; загальногуманітарних і соціально-економічних дисциплін. Підготовка ведеться за такими спеціальностями та напрямами середньої та вищої професійної освіти: інструментальне виконавство; музичне мистецтво естради; диригування; вокальне мистецтво; мистецтво танцю; диригування академічним хором; естрадно-джазовий спів; народна художня культура; соціально-культурна діяльність; акторське мистецтво.
Понад 3,5 тисячі спеціалістів галузі культури та мистецтва здобули тут дипломи за всю історію навчального закладу. Вони служать у Державному симфонічному оркестрі, Придністровському державному хорі, в оркестрах Головного штабу Міністерства оборони та МВС, у квінтеті «Ліберті» та інших творчих колективах. Досить велика і географія працевлаштування випускників: Нижньогородський театр опери та балету, Королівська опера у Стокгольмі, Паризький симфонічний оркестр, Державний симфонічний оркестр Румунії. Понад 160 студентів ставали лауреатами республіканських та міжнародних конкурсів. У структурі вишу функціонує науково-студентське товариство «Iнтелектуал».
Невеликий концерт студентів інституту став органічним продовженням профорієнтаційних заходів. З легендарним номером «Рожева пантера» виступили студенти та викладачі кафедри «Музичне мистецтво естради». В арсеналі виконавців – труба, саксофон, альт, тромбон, електрогітари, фортепіано, ударні інструменти. Ніжні голоси жіночого хору кафедри «Хорове диригування та вокальне мистецтво» змінили «Танго мухи» та «Дощовик». Арина Куколєва виконала прелюдію Клода Дебюссі «Дівчина з волоссям кольору льону».
Випускник Кишинівської консерваторії Петро Гросул свого часу став ініціатором відкриття на кафедрі молдавських народних інструментів класу ная. Він прищепив студентам любов до цього чудового національного інструмента з неповторно-виразним звучанням. Студент 2 курсу Дмитро Возіян віртуозно зіграв на ньому композицію «Трей мелодій арденте».
Зачаровано слухали всі присутні вокальний твір «Наша віра», який виконав ансамбль «Гласъ». Глядачі дістали справжнє задоволення від унікального багатоголосся цього вокального колективу.
Основні запитання, що цікавили потенційних абітурієнтів та їхніх батьків, зводилися до термінів здобуття середньої спеціальної та вищої професійної освіти; можливостей подальшого навчання по закінченні СПО та ВПО; період проведення внутрішніх іспитів; змісту навчальних програм; особливостей консультацій перед вступними іспитами; розмірів стипендій.
Придністровський державний Iнститут мистецтв зберігає та розвиває культурну спадщину республіки, виховуючи талановитих артистів і музикантів. У навчальному закладі будуть раді бачити нових старанних, працелюбних і обдарованих студентів.
Світлана МАТРЮК.
Фото автора.