У 1798 році при храмові святої Параскеви в Тернівці була відкрита церковноприходська школа. Так започаткувалася історія освіти в селі. А в 1968 році відбулася яскрава подія – здана в експлуатацію триповерхова будівля з просторими класами на 964 учнівських місця, в якій нині розташовується МОЗ «Тернівська РМСЗШ».
Двом дуже важливим для Тернівки, для нашого району і республіки ювілейним датам – 220-річчю народної освіти в селі та 50-річному ювілею Тернівської школи – був присвячений святковий захід. Відбувся він в актовому залі школи, який легко трансформується з їдальні. У цьому ретельно відремонтованому, з великим смаком оформленому залі зібралися учні, педагоги, які нині працюють і ті, кому довелося в різні роки навчати юних тернівчан. В урочистостях взяли участь депутат Верховної Ради ПМР І. Ярич, заступник глави держадміністрації Слободзейського району та м. Слободзеї з соціальних питань І. Шведул, начальник Слободзейського РУНО С. Гарага, голова районного комітету профспілок працівників народної освіти та науки А. Бороденко, керівник апарату партії «Оновлення» Д. Воронюк, глава адміністрації села Тернівка О. Плешкан та інші офіційні особи.
Цікавий сценарій свята дозволив ознайомитися з історією школи, з сьогоднішніми справами й навіть трохи зазирнути в майбутнє. Видатні особи, причетні до історії краю, Петро I, Катерина II, О. Суворов, М. Ломоносов, П. Румянцев, О. Пушкін привітали присутніх з ювілеєм школи, дали накази учням, батькам і вчителям.
Особливим полум’ям горіли свічки: дитинства, віри, зрілості, любові, пам’яті, юності, дружби.
З 1968 року по 1997 рік у Тернівській школі були три директори: А. Міцул, Л. Головченко, В. Сохін. Ось уже 21 рік на цій відповідальній посаді – Валентина Карамануца. Нині під її керівництвом працює педагогічний колектив висококласних фахівців-професіоналів, серед яких і ті, хто зберігає вірність професії протягом багатьох років, і ті, хто прийшов сюди за велінням серця зовсім недавно. У школі працюють 37 педагогів, з яких вищу кваліфікаційну категорію мають 5 вчителів, першу – 12. Відмінників народної освіти – 8. Нагороджено: орденом «Трудова слава» – 1, медаллю «За трудову доблесть» – 2, медаллю «За відзнаку в праці» – 1, Грамотою Президента – 11 працівників школи.
Згуртований педагогічний колектив – головна умова успішного навчання та розвитку учнів, високих результатів праці, вивчення та реалізації прогресивних інновацій, технологій, методів. Багато добрих слів було сказано на адресу освітян. Їм на честь ювілею школи вручили листи подяки та грамоти Верховної Ради, держадміністрації району, РУНО та адміністрації села. Кажуть, що справжній учитель виховує учня кращого за себе. Багато вчителів Тернівської школи – її випускники. Це, безумовно, стосується й нинішнього директора В. Карамануци. З упевненістю можна сказати, що Валентина Миколаївна ростить гідних продовжувачів славних шкільних традицій. Неодноразово в привітаннях лунало побажання: «Так тримати!». МОЗ «Тернівська РМСЗШ» – один із кращих навчальних закладів не тільки Слободзейського району, а й республіки.
У школі створені умови для успішного навчання і для розвитку творчості: працюють театральний і танцювальні гуртки, вокальна група і літературне об’єднання «Творче перо», різні спортивні секції, філія Кіцканської школи мистецтв. Своїми досягненнями поділився вокальний ансамбль «Дівчата», учасники якого співають так само красиво і задушевно, як ансамбль «Тернівчанка». Учні Тернівської школи прекрасно танцюють: і малюки, і красуні-старшокласниці. На багатьох інструментах, навіть на ложках, навчилися грати юні музиканти.
У дні народження, особливо ювілейні, заведено дарувати подарунки. Не було винятком і це свято. Телевізор, тенісний стіл, баскетбольні м’ячі – ось далеко не повний перелік подарунків, отриманих від держадміністрації Слободзейского району, депутата Верховної Ради, РУНО, спонсорів-випускників.
Ювілей – це завжди підбиття підсумків. Тернівській школі є чим пишатися. Ювілей – це ще й складання планів на майбутнє. Без сумніву, учні та педагогічний колектив даний їм наказ «Так тримати!» виконають.
Тетяна ВАСИЛЬЄВА.