Згадуючи Великого Кобзаря

Щороку на початку весни в Придністров’ї та багатьох інших країнах світу відзначається важлива для всіх українців дата – 9 березня – день пам’яті видатного поета, письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка.

Його спадщина – щирі, правдиві та сповнені любові до батьківщини й рідного народу твори. Вони поширені в народі мелодійними піснями, деколи веселими, інколи сумними, але все ж улюбленими всіма. Саме тому в день народження видатного українського Кобзаря доброю традицією є згадування його щирих віршів, які на той час були відгуком душі самого Шевченка.

У Бендерському Будинку культури імені П. Ткаченка теж відбувся святковий концерт, присвячений 205-й річниці від дня народження письменника. Організаторами заходу виступило Бендерське товариство української культури «Вітчизна» під керівництвом Леоніда Ткачука. Такі зустрічі шанувальників творчості Шевченка в Бендерах незмінно відбуваються з перших років існування організації – вже майже 30 років, саме тому для жителів міста вони стали вже доброю традицією.

«Без сумніву, для кожного українця Тарас Шевченко – не тільки поет, письменник і художник, він є тим еталоном, за яким кожен з нас вимірює своє життя», – зазначив Леонід Ткачук, звертаючись до гостей заходу.

У черговий раз творчість Шевченка об’єднала всіх: музикантів, школярів, викладачів, представників українських громад Придністров’я та звичайних жителів міста. Під керівництвом Тетяни Бєлєнької – члена правління Товариства української культури, в літературно-музичному вечорі змогли взяти участь учні шкіл з різними мовами навчання, що в черговий раз підтвердило: творчість Шевченка є рідною для всіх.

Зі сцени лунали вокальні твори на слова Кобзаря у виконанні народного хору «Червона калина» та зразкового вокального ансамблю «Калинонька», керівниками яких є члени правління товариства «Вітчизна» Людмила Палій та Ольга Багінська.

На пам’ятному заході була присутня й Перший секретар Посольства України в Республіці Молдова Наталя Журбенко, яка сказала: «Моє серце радіє, коли я чую рядки Великого Кобзаря у виконанні юних вихованців шкіл вашого чудового міста. Це найкращий показник того, що і за межами України твори Шевченка є еталоном літературного мистецтва, а його творчість із задоволенням вивчають і представники інших національностей, які проживають у Придністров’ї».

Марія   ЛУНІНА.