Допомога інвалідам з вадами зору
Виступаючи 6 березня з доповіддю на засіданні Уряду, міністр із соціального захисту і праці Олена Куліченко довела до відома присутніх, що на адресу відомства надходять листи від осіб з порушенням зору 1-ї, 2-ї та 3-ї груп інвалідності з проханням забезпечити їх окулярами для корекції зору. «Спільно з Міністерством охорони здоров’я була уточнена кількість таких громадян. У разі схвалення даної ініціативи, необхідно забезпечити окулярами для корекції зору всього 157 осіб», – зазначила міністр. Для її реалізації (якщо вона буде прийнята і набере чинності з 1 січня 2020 року) потрібно близько 62 тисяч рублів.
О. Куліченко нагадала, що з 1 січня 2019 року набули чинності зміни до Закону «Про соціальний захист інвалідів». Завдяки їм, особи, які стали інвалідами внаслідок поранень у період Великої Вітчизняної війни, під час захисту Придністров’я та під час несення служби на території Афганістану, мають право на компенсацію за ремонт автомобіля, отриманого від держави, придбаного на пільгових умовах або купленого за повну вартість, якщо власник має медичні показання. Цей факт має підтверджуватися відповідною довідкою. Таке право надається 1 раз на 7 років. Сума компенсації не перевищує 9 тисяч рублів і буде виплачена 57 громадянам республіки в поточному році.
Зберегти кваліфіковані кадри
На засіданні Уряду було ухвалено ініціативу, покликану підтримати швейні та взуттєві виробництва. Заступник міністра економічного розвитку Марія Глушкова пояснила суть пропозиції. Вона полягає в тому, що підприємства, які працюють на давальницькій сировині, отримали податкові пільги. Зекономлена сума буде спрямована на підвищення заробітної плати працівникам. Така міра допомогла зберегти на підприємствах кваліфіковані кадри й залучити нових фахівців. Податковими пільгами підприємці зможуть скористатися, дотримуючись деяких умов, серед яких – приріст середньорічної заробітної плати робітникам, що задіяні у виробничому процесі, не менше, ніж на 7 % щорічно.
Робота над законопроектом здійснювалася разом із бізнес-спільнотою. Проблема з відтоком швачок була порушена представниками Союзу промисловців, аграріїв і підприємців Придністров’я на одній із зустрічей з керівництвом Уряду. Проект закону направлять на розгляд Верховної Ради.
Підтримати малі підприємства
З 1 квітня набуде чинності Закон «Спеціальний податковий режим – спрощена система оподаткування». Він зобов’язує підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, придбати обладнання, необхідне для використання онлайн-кас, а саме пристрій для друку касових чеків – термопринтер.
Заступник директора Державної податкової служби Євген Кошелєв пояснив, що з метою надання підтримки на початковому етапі переходу на нову систему оподаткування пропонується зменшувати витрати підприємців шляхом відрахувань з податку на виручку. Тобто, це норма, яка стимулює і надає підтримку з боку держави малим підприємцям.
До речі, представники податкових служб проводять по республіці семінари з роз’яснення нових режимів роботи підприємців. Крім того, керівництво Міністерства економічного розвитку розпочало низку зустрічей з представниками бізнесу на місцях. Перший діалог уже відбувся в Рибниці.
Аліса КОХАНОВА.