Верховна Рада VII скликання розпочала свою роботу

Перше засідання нового складу вищого законодавчого органу ПМР відбулося 8 грудня. Перед депутатським корпусом поставлено чимало завдань, найважливішим з яких є ухвалення республіканського бюджету на наступний рік.

У роботі засідання взяв участь Президент ПМР Вадим Красносельський, який привітав народних обранців із 30-річчям утворення Верховної Ради ПМР і з довірою та підтримкою виборців, що забезпечить плідну співпрацю. Керівник Придністров’я зазначив, що важливо слідувати наказам і сподіванням виборців: «Для мене, як для Президента, важливим є вибір народу і важливий факт формування законодавчої гілки влади. Нинішній парламент складатиметься з 33 депутатів, але ваше робоче навантаження буде навіть більшим, ніж досі, особливо в умовах пандемії. Тому, шановні депутати Верховної Ради, налаштовуйтеся на плідну роботу».

Урочистим виконанням державного гімну ПМР було відкрито I сесію Верховної Ради VII скликання. Почесне право вести перше пленарне засідання надали найстаршому з присутніх у залі парламентаріїв – депутату III – VII скликань Олегу Баєву.

Заступник голови ЦВК ПМР Віктор Таранов оголосив результати парламентських виборів. За підсумками, в республіці було утворено 33 виборчих округи, зареєстровано 45 кандидатів, які й узяли участь у виборах до Верховної Ради ПМР VII скликання. Всього проголосували 115 205 придністровців, явка склала 28,06 %. Найактивніше голосували в Кам’янці й Кам’янському районі, там явка перевищила 40 %, на другому місці за активністю – Дубоссари й Дубоссарський район (більш ніж 33 %), на третьому місці – Григоріополь і Григоріопольский район (понад 32 %).

Інтереси виборців Бендер і Слободзейського району в парламенті представляють по 6 депутатів, від Григоріопольського району обрано 3 парламентарії, від Дубосарського і Кам’янського районів – по 2 депутати, інтереси жителів Рибниці та Рибницького району представляють 5 парламентаріїв, тираспольчани делегували до вищого законодавчого органу 9 депутатів.

Верховна Рада, за рекомендацією тимчасової комісії з регламенту і мандатів, ухвалила рішення про визнання повноважень обраних депутатів VII скликання. Олег Баєв запропонував на посаду Голови Верховної Ради кандидатуру Олександра Коршунова, який має відповідний досвід діяльності у законодавчому органі держави упродовж двох скликань (з 2010 року). Він очолював парламентський комітет з економічної політики, бюджету та фінансів, а з лютого 2019 року був Головою Верховної Ради ПМР. Депутати одностайно затвердили кандидатуру Олександра Коршунова.

Новообраний спікер подякував колегам: «Два роки тому ви підтримали мою кандидатуру на цей відповідальний пост у VI скликанні й довірили його у нинішньому. Відразу скажу, що робота депутата Верховної Ради не така проста, як здається. Це тільки на перший погляд легко і просто ухвалювати рішення легким піднесенням руки. Насправді ж, це надзвичайно відповідальна і складна робота. І рішення часом доводиться приймати, виходячи з будь-яких компромісних рішень, інколи навіть непопулярних, але на благо держави».

Голова Верховної Ради нагадав, що в період роботи попереднього складу парламенту вдалося стабілізувати фінансову та банківську системи, активізувати підприємницьку діяльність, була надана необхідна підтримка виробничому сектору, розроблений практично новий Митний кодекс. Усе це сприяло стабілізації ситуації як в економіці, так і в бюджеті республіки.

«Ми ще не досягли реального зростання нашої економіки, не вийшли на цільові орієнтири прибутків бюджету, проте ми маємо до цього прагнути. Прагнути, приймаючи управлінські рішення, які обов’язково будуть здобуватися в суперечці, яка обов’язково повинна бути професійною, базуватися на аргументах і цифрах. Відповідальні й обґрунтовані рішення необхідно приймати тільки на такій підставі», – наголосив Олександр Коршунов.

Спільно з Президентом і Урядом за останні роки вдалося збалансувати бюджет за соціально захищеними статтями. Обсяг соціальних зобов’язань у грошовому виразі за цей час збільшився на досить велику суму і вимірюється сотнями мільйонів рублів. При цьому були збережені всі соціальні зобов’язання.

У ході засідання парламентарії також одностайно підтримали кандидатуру Галини Антюфєєвої на посаду заступника Голови Верховної Ради.

Депутатський корпус Верховної Ради VII скликання кількісно зменшився на 10 осіб і складається з 33 народних обранців. У новому скликанні є два депутати, які вперше балотувалися до вищого законодавчого органу: від міста Дубоссари був обраний Борис Герман, а від сіл Карагаш і Суклея Слободзейського району –Степан Степанов. У новому складі законотворці працюватимуть у 5 комітетах і 3 постійних парламентських комісіях. Нагадаємо, в VI скликанні було 8 комітетів. Через скорочення кількості депутатів було прийняте рішення скоротити й кількість робочих органів парламенту.

На першому пленарному засіданні Верховної Ради відбулася урочиста церемонія нагородження, присвячена 30-річчю законодавчого органу. Ювілейні знаки «30 років Верховній Раді ПМР» були вручені Президентові ПМР Вадиму Красносельському, першому Президентові ПМР Ігорю Смирнову і Голові Уряду ПМР Олександру Мартинову. Всі вони в різні роки були депутатами придністровського парламенту. Ігор Смирнов – у 1990 році, Вадим Красносельський був Головою Верховної Ради VI скликання з 2015-го по 2016 рік, Олександр Мартинов також був обраний депутатом VI скликання і до кінця 2016 року очолював Комітет з питань економічної політики, бюджету та фінансів.

Заступник Голови Верховної Ради ПМР VI скликання Михайло Бурла, який завершив роботу в парламенті, був також відзначений почесним знаком «За внесок у справу парламентаризму».

Микола   ЮРКЕВИЧ.

Фото прес-служби Верховної Ради.