План городника-садівника на лютий

На прохання наших постійних читачів ми будемо друкувати щомісяця календар городника-садівника

Цього місяця проводять

посадку рослин у теплиці

і на підвіконні

Останній місяць зими – не найбільш родючий місяць року, однак і в цей період є багато роботи в теплиці та в городі. У лютому багато садівників вже починають вирощувати розсаду ранніх овочевих і квіткових культур. Під час роботи з рослинами потрібно орієнтуватися на фази місяця, оскільки наш супутник сильно впливає на їх стан. У молодик, а також до і після нього не рекомендується працювати з рослинами – вони дуже вразливі в цей період. Також заборонені посадка і пересадка рослин у повний місяць –у цей період краще зайнятися знищенням шкідників і лікуванням захворювань.

Місячний календар посівних

робіт на лютий 2021

6 лютого – рекомендуються розпушування ґрунту, боротьба зі шкідниками та хворобами. Сприятливий день для посадки витких квітів, цибулі-порею, редису. Не можна пересаджувати й поливати рослини.

7 лютого – рекомендації такі ж, як і днем раніше.

8 лютого – посів гострого перцю під покриттям із плівки, обрізування сухих гілок дерев.

9 лютого – посів раннього редису, кореневої петрушки, буряка. Сприятливий день для поливу, внесення органічних добрив.

10 лютого – сприятливий день для видалення бур’янів, розпушування ґрунту, посадки цибулинних рослин. Проводять заготовки живців.

11 лютого – молодик. Не рекомендується сіяти й пересаджувати рослини.

12 лютого – теж саме, що й 11 лютого.

13 лютого – посів у будинку або в теплиці шпинату, салату, кореневої петрушки, моркви, часнику. Сприятливий день для пересаджування рослин і обрізання дерев.

14 лютого – не рекомендується поливати, підживлювати рослини, обробляти їх від шкідників. Проводять посів баклажана, томатів, багаторічних квітів.

15 лютого – посадка шпинату, петрушки, селери, кропу, пекінської капусти. Рекомендується рихлити ґрунт і знищувати шкідників.

16 лютого – проводять посів томатів, майорану, гірчиці, пекучого перцю. Можна полоти рослини та проводити мульчування.

17 лютого – сприятливий день для посадки однорічних і багаторічних квітів. У теплиці садять цвітну і білокачанну капусту, броколі.

18 лютого – рекомендується сіяти на розсаду шпинат, баклажан, салат, селеру, томати. Сприятливий день для поливу і мінерального підживлення.

19 лютого – у цей день бажано нічого не сіяти. Можна білити дерева, пророщувати насіння, поливати рослини.

20 лютого – посів квіткових культур на розсаду, суниці, фенхелю.

21 лютого – не рекомендується сіяти редис і моркву. Сприятливий день для прополки, внесення добрив, боротьби зі шкідниками.

22 лютого – відмінний час для пересадки кімнатних рослин. Посів на розсаду дині та кавуна, солодкого перцю, баклажана, капусти. Не рекомендується обрізати дерева і використовувати отрутохімікати.

23 лютого – рекомендації такі ж, як і днем раніше.

24 лютого – проводять посів майорану, розмарину, селери. Не рекомендується поливати й підживлювати рослини, обрізати дерева.

25 лютого – посів на розсаду для теплиці огірків, гарбуза, кабачків. Сприятливий день для пересадки, висадки розсади, знищення шкідників.

26 лютого – проводять побілку дерев, розпушування ґрунту. Період повного місяця – не проводяться ніякі роботи з рослини.

27 лютого – повний місяць – роботи з рослинами не проводяться.

28 лютого – у теплиці проводять посів моркви, петрушки, селери, буряка. Сприятливий день для посіву однорічних квітів і пересадки багаторічників.

2021 рік є роком Сатурна. Зазвичай такі періоди бувають мокрими й холодними, не надто сприятливими для сільського господарства.

Травень може виявитися сухим, із заморозками, сильними холодами під час цвітіння черемхи. В інший час – велика кількість опадів. У такі роки квіти розвиваються повільно, зате можна отримати хороший урожай коренеплодів. Непогано ростуть цибуля, зелені овочі, пастернак і тепличні культури.

Підготувала матеріал

Христина  ЖУРАВЕЛЬ.